Winners at Charlotte 2019
front row - Gunnar Pio, Collin Mitchell, Case James, Tony Polce Jr
back row - Jackson White, Chase Spicola, Jacob Denney, Hunter Wise

Charlotte Motor Speedway – May 2019

 

Red Rookie A Main – Carson Freeman
Rylee Earwood

Maddox Polce

Colt McKinney

Brayden Suttles

 

Blue Rookie A Main – Anderson Saqur

Aiden Potter

John Chenier

Zachary Macedo

Cale Weavil

Bailey Scott

Calloway Hill

Tristan Boschele

Gregson Harris

 

Jr Honda A Main – Case James

Paul Hartwig, III

Levi Morrow

Lincoln Smith

Davin Roberts

Kanon Posey

Quinlan Pio

Chase Robinson

Matt Turse Jr

Colt Johnson

Braden Jones

 

Jr Honda B Main – Kanon Posey

Paul Hartwig III

Braden Jones

Chase Robinson

Quinland Pio

Tony Polce Jr

Cole Bennet

Weston Freeman

Gavin Gardner
Hayden Wise

 

Jr Honda C Main – Chase Robinson

Quinlan Pio

Cole Bennett

Hayden Wise
Mason Crandall
Ryan Hodge
Tyler Carnevale

Bristol Spicola

Samuel Macedo

Keegan Stratton

 

Jr Honda D Main – Bristol Spicola

Keegan Stratton

Hayden Wise

Samuel Macedo

Harrison Horn

Camden Jones

Theron Hill

 

Sr Honda A Main – Gunnar Pio

Reed Whitney

Gavan Boschele

Zach Wigal

Braden Scott

George Phillips

Caleb Edington

James Roselli

Noah Carpenter

Jackson White

 

Sr Honda B Main – Braden Scott

Zach Wigal

George Phillips

Caleb Edington

Matthew Kovacs

Max Reaves

Eric Braudmeier

Carter Whalen

Haylee Wise

Cameron Cox

Dillan Baldwin

 

Sr Honda C Main - Braden Scott

Haylee Wise

George Phillips

Eric Braundmeier

Cameron Cox

Alex Pate

Taylor Corum

Cash Brewer

Carter Erickson

Blake Prall

Blake Cox

 

Hvy Honda A Main – Chase Spicola

Hunter Wise

Holly Clark

Boston Oliver

Ryan Boyd

Alex Reling

Colsen Cochran

Jacob Homnick

CJ Horn

Chase Johnson

 

Hvy Honda B Main – CJ Horn

Boston Oliver

Ryan Boyd

Jacob Homnick

Thomas Prychka

Benjamin Rogers

Abby Witter

Delana Hodge

Rylee Jedrzejek

Lacy Houghton

 

Hvy Honda C Main – Ryan Boyd

Boston Oliver

Thomas Prychka

Jacob Homnick

Tanner Holwerda

Teddy Olswfski

Dillon Thomas 

Brady Allum

Kaytlin Murphy

 

Hvy 160 Honda A Main – Chase Spicola

Ryan Boyd

Thomas Prychka

Taylor Watson

Chase Johnson

CJ Horn

Jacob Homnick

Holly Clark

Emmett Waldron

Cecelia Perrotti

 

Hvy 160 Honda B Main – CJ Horn

Cecelia Perrotti

Emmett Waldron

Holly Clark

Alex Reling

Delana Hodge

Paul Owens III

Benjamin Rogers

Colsen Cochran

Brady Allum

 

Hvy 160 Honda C Main – Benjamin Rogers

Delana Hodge

Brady Allum

Holly Clark

Thomas Nettleship

Mason Hoskins

Lacey Houghton

Graham Campbell

Dillon Thomas

Boston Oliver

 

Hvy 160 Honda D Main – Thomas Nettleship

Graham Campbell

Delana Hodge

Mason Hoskins

Cecelia Smith

Abby Witter

Sam Mazzo 

Teddy Olswfski

Eddie Hartley

 

Lt 160 Honda A Main – Jackson White

Collin Mitchell

Max Reaves

Kanon Posey

Kasey Jedrzejek

Gunnar Pio

JJ Loss

Gavin Miller

Matthew Kovacs

William Sawalich

 

Lt 160 Honda B Main – JJ Loss

Gunnar Pio

Max Reaves

Kanon Posey

Aiden Garcia

Lincoln Smith

Braden Scott

Kiptyn Stratton

James Roselli

Reed Whitney

 

Lt 160 Honda C Main – JJ Loss

Lincoln Smith

Braden Scott

Aiden Garcia

Haylee Wise

Paul Hartwig III

Jake Bosse

George Phillips

Zach Wigal

Caleb Edington

 

Lt 160 Honda D Main – Braden Scott

Caleb Edington

George Phillips

Paul Hartwig III

Dustin Sehn

Austin Harrison

Hayden Ort

Levi Morrow

 

 

 

 

Briggs Jr Animal A Main – Tony Polce Jr

Davin Roberts

Paul Hartwig III

Quinlan Pio

Ryan Hodge

Case James

Levi Morrow

Tyler Carnevale

Lincoln Smith

Weston Freeman

Kanon Posey

 

Briggs Jr Animal B Main – Davin Roberts

Quinlan Pio

Tyler Carnevale

Case James

Paul Hartwig III

Cole Bennett

Chase Robinson

Gavin Gardner

Bristol Spicola

Hayden Wise

 

Briggs Jr Animal C Main – Davin Roberts

Tyler Carnevale

Cole Bennett

Chase Robinson

Samuel Macedo

Mason Crandall

 

Briggs Sr Animal A Main – Collin Mitchell

Max Reaves

Jackson White

Gunnar Pio

Aiden Garcia

William Sawalich

Gavin Miller

JJ Loss

Kiptyn Stratton

George Phillips

 

Briggs Sr Animal B Main – JJ Loss

Jackson White

Gunnar Pio

George Phillips

Blake Prall

Zach Jurcik

Dustin Sehn

Braden Scott

Caleb Edington

Brody Gunter

 

Briggs Sr Animal C Main – Brody Gunter

Gunnar Pio

Zach Jurcik

Dustin Sehn

Dillan Baldwin

Alex Pate

Zach Wigal

Blake Cox

Enzo Spicola

James Roselli

 

Briggs Sr Animal D Main – Gunnar Pio

Dustin Sehn

Blake Cox

Alex Pate

Taylor Corum

Haydin Ort

Matthew Kovacs

Briggs Lt World Formula A Main – Collin Mitchell

Jackson White

Kasey Jedrzejek

Gavan Boschele

JJ Loss

Zach Jurcik

Austin Harrison

Aiden Garcia

Braden Scott

William Sawalich

 

Briggs Lt World Formula B Main – JJ Loss

Zach Jurcik

Braden Scott

Austin Harrison

Jake Bosse

Dustin Sehn

Caleb Edinton

Brody Gunter

 

Briggs Hvy World Formula A Main – Chase Spicola

Hunter Wise

Jacob Denney

Ryan Boyd

Taylor Watson

Thomas Prychka

Michael Crafton

Reese Bogue

Taylor Nibert

Chase Johnson

 

Briggs Hvy World Formula B Main – Thomas Prychka

Michael Crafton

Chase Spicola

Ryan Boyd

CJ Horn

Cecelia Perrotti

Jacob Homnick

Colsen Cochran

Boston Oliver

 

Briggs Hvy World Formula C Main – CJ Horn

Chase Spicola

Jacob Homnick

Michael Crafton

Sam Mazzo

Mason Hoskins

Cecelia Smith

Graham Campbell

Briggs Unrestricted Animal A Main – Jacob Denney

Chase Spicola

CJ Horn

Thomas Prychka

Colsen Cochran

Chase Johnson

Taylor Nibert

Holly Clark

Taylor Watson

Cecelia Perrotti

Briggs Unrestricted Animal B Main – CJ Horn

Cecelia Perrotti

Colsen Cochran

Chase Johnson

Thomas Prychka

Jacob Homnick

Teddy Olswfski

Thomas Nettleship

Tanner Holwerda

Levi Lux

 

Briggs Lt Formula Mod A Main – Collin Mitchell

Zach Jurcik

Jackson White

Gavan Boschele

 

Briggs Hvy Formula Mod A Main – Hunter Wise

Michael Crafton

Cecelia Perrotti

Taylor Watson

Taylor Nibert

239

© 2015 by the United States Auto Club